Kuidas kirjutada tekste, mis su veebilehe otsingumootorites esile toovad

Voog

Pane otsingumootorid enda kasuks tööle. Hästi kirjutatud tekstid on võimsamad mistahes muudest turundustööriistadest. Seega, lõpeta Facebookis raha raiskamine ning pane oma äri kasvama.

Esimese sammuna pead sa paika panema oma veebilehe eesmärgi. Eesmärk on oluline kahel põhjusel. Esiteks aitab see sul oma külastajaid paremini suunata ning teiseks aitab eesmärk vältida veebilehe ebaolulise infoga ülekülvamist.

Mida oma veebilehele kirjutada?

Kõige suurem viga, mida sa oma veebilehel teha saad, on see, et kirjutad sellest, mis sulle oluline tundub. Et kirjutada tekstid, mis sind Google otsingutulemustes aitaks, pead sa end oma kliendi kingadesse panema.

Kõige tähtsam küsimus

Kõik, kes su veebilehele varem või hiljem jõuavad, otsivad vastust mingile konkreetsele küsimusele. Sinu kui veebilehe haldaja jaoks on seega kõige tähtsam küsimus:

Mida mu veebilehe külastajad otsivad?

Et sellele küsimusele vastata peaksid sa endale selgeks tegema, kes su potentsiaalsed kliendid üldse on. Veel parem pane ise paika, millisele kliendisegmendile sa oma veebilehe suunad.

Segmenteerimine

Kindla kliendisegmendi mõtlemine veebilehe sihtrühmaks aitab hoida veebilehe sisu selge ja otsekohese. Lisaks sellele võimaldab see sõnastada konkreetsed müügisõnumid, mis ka päriselt töötavad — sõnumid, mis peaks kõnetama kõiki, ei kõneta tegelikult mitte kedagi.

Et segmenteerimisega algust teha, küsi endalt:
  • Millised on mu kõige kasumlikumad kliendid?
  • Mis on mu klientide kõige suurem probleem?
  • Millised minu tugevused kliendile kõige olulisemad on?
  • Millised on mu klientide puhul põhilised müügitakistused/vastuargumendid?
  • Mis on mu klientide jaoks oluline / millised väärtused neid kõnetavad?

Kuidas kirjutada?

Enne kui sa oma veebilehe tekste kirjutama ruttad, pea veel korraks hoogu. Kellele iganes sa oma veebilehe suunad, mõtle, kuidas nad sinu veebileheni jõuavad.

Statistiliselt tuleb 30% veebiliiklusest otsingumootoritest.

Kuidas Google'i abil oma saidi külastatavust tõsta?

Kuidas sa ise guugeldad? Enamik inimesi trükib googlesse, kas konkreetse küsimuse või mõne tabava märksõna. Lisaks sellele on oluline aru saada ka Google'i missioonistserveerida inimestele just seda informatsiooni, mida nad otsivad.

Seega, sinu ülesanne on nüüd välja mõelda, millised on need märksõnad, mis sinu äriga kõige paremini seostuvad. Oma tekstid peadki just nendest märksõnadest lähtuvalt kirjutama. Kõlab lihtsalt? — püsi veel minuga, tegelikult on asi natukene keerulisem.

Märksõnade analüüs — sinu edu võti

Korralikult tehtud märksõna analüüsi abil leiad parimad märksõnad, mida oma sisu kirjutades kasutada. See tähendab, et pärast märksõna analüüsi oled sa välja sõelunud märksõnad, millega on sul võimalik kõige rohkem inimesi Googlest oma veebilehele tuua. Kuidas seda teha?

Andrus Purde meetod*:

  1. Tee ajurünnak ja pane kirja kõik märksõnad, mis su toote või teenusega seostuvad.
  2. Vaata, milliste märksõnade abil inimesed su konkurentideni jõuavad. 
  3. Selgita välja kui suur on märksõnade igakuine otsingute arv. 
  4. Lisa iga märksõna juurde, kui tiheda konkurentsiga märsõnaga tegu on. Konkurentsitihedust väljendatakse tihti protsendina, teisenda see reaalarvuks (nt 70% -> 0,7).
  5. Hinda iga märksõna relevantsust oma äri kontekstis (0%-100%, eriti tabava märksõna puhul võib see ka üle 100% 
Sobivad tööriistad: Moz, Semrush, Similarweb.

Parimad märsõnad saad välja selgitada lihtsa valemiga:

Otsingute igakuine maht x (1- konkurentsitihedus) x relevantsus = võimalik liiklus sinu veebilehele.

* — Andrus Purde märksõna analüüsi täpsema kirjelduse ja tabeli põhja leiad siit (inglise keeles). Andrus Purde oli pikka aega Pipedrive'i turundusjuht ning ehitab nüüd uut turundustööriista Outfunnel. Andrus on oma teadmistega meid üsna palju aidanud ning ma soovitan sul tema tegemistel silma peal hoida. 

Kui märksõna analüüs on tehtud, ongi aeg oma tekste kirjutama asuda. Pea meeles, et  tegelikult ei loe sinu veebilehte mitte keegi — paremal juhul lastakse sellest silmadega diagonaalis üle.

Praktilisi soovitusi:

  • Väldi erialast “slängi” — kirjuta lihtsale inimesele.
  • Hoia oma lõigud võimalikult lühikesed ja konkreetsed. 
  • Kirjuta nii palju kui vaja, kuid nii vähe kui võimalik.
  • Jäta lõikude vahele tühja ruumi. 
  • Kasuta pealkirju ja alampealkirju teksti liigendamiseks.
  • Kõige olulisem mõte anna edasi juba pealkirjaga.
  • Lähtu kirjutamisel märksõnadest, kasuta neid.
Ma loodan, et said siit mõne uue ja kasuliku mõtte. Kui sulle tundub, et unustasin midagi olulist ära, siis anna sellest märku. Jäta kommentaar või saada mulle email

Lisaks sellele ootan sind oma veebilehega Voo peale — Voo peal on veebilehe haldamine niivõrd lihtne, et sa saad keskenduda hea sisu loomisele.